Stat Leaders

Points

46 - Tommy Murr (2019)

Lindsay Lane (AL) vs. New Site (MS)

46 - Issac McBride (2017)

Baptist Prep (AR) vs. Ensworth (TN)

40 - John Petty (2015)

JO Johnson (AL) vs. Callaway (MS)

37 - Keon Johnson (2019)

The Webb School (TN) vs Center Hill (MS)

36 - Tommy Murr (2019)

Lindsay Lane (AL) vs Corinth (MS)

36 - KJ Johnson (2018)

Marshall Co. (TN) vs. Corinth (MS)

35 - Kennedy Chandler (2019)

Briarcrest Christian (TN) vs Callaway (MS)

35 - Daeshun Ruffin (2019)

Callaway (MS) vs Wooddale (TN)

35 - Hunter Stacy (2019)

Biggersville (MS) vs McNairy Central (TN)

34 - Josh Langford (2015)

Madison Academy (AL) vs. Bolton (TN)

34 - Carlos Marshall (2016)

Southwind (TN) vs Columbus (MS)

32 - Malik Newman (2014)

Callaway (MS) vs. Madison Prep. (LA)

32 - Dakota Dailey (2014)

Marshall Academy (MS) vs. Shannon (MS)

32 - Robert Woodard II (2015)

Columbus (MS) vs. Miller Grove (GA)

32 - Ma'Darius Hobson (2017)

Houlka (MS) vs Middleton (TN)

32 - Kira Lewis (2017)

Hazel Green (AL) vs Corinth (MS)

31 - Nick Weatherspoon (2016)

Velma Jackson (MS) vs. Corinth (MS)

31 - Keon Johnson (2019)

The Webb School (TN) vs Holly Springs (MS)

31 - Samson Ruzhentsev (2019)

Hamilton Heights (TN) vs Orangeville Prep (Canada)

31 - Jaylon Bailey (2017)

Okolona (MS) vs. Fayette-Ware (TN)

31 - Jaylen Forbes (2018)

Florence (MS) vs. Lee-Huntsville (AL)

30 - Deanthony Tipler (2016)

Ashland (MS) vs. Okolona (MS)

30 - Oussema Marnaoui (2018)

Wesley Christian (KY) vs. West Oaks (FL)

Rebounds

20 - Jordan Brown (2017)

Prolific Prep (CA) vs Believe Academy (TN)

18 - Will Mangum (2016)

Tennessee Prep (TN) vs. Tech Academy (Canada)

18 - Malcolm Dandridge (2018)

Memphis East (TN) vs. Callaway (MS)

17 - Mitchell Robinson (2016)

Chalmette (LA) vs. New Hope (MS)

16 - Samson Ruzhentsev (2019)

Hamilton Heights (TN) vs West Oaks (FL)

16 - Johnathan Lawson (2019)

Wooddale (TN) vs Callaway (MS)

16 - Antares Gwyn (2015)

Corinth (MS) vs. CPA (TN)

16 - Ma'Darius Hobson (2016)

Houlka (MS) vs. Alcorn Central (MS)

16 - DJ Jeffries (2017)

Olive Branch (MS) vs Madison Prep (LA)

16 - Mitchell Saulsberry (2017)

Potts Camp (MS) vs Alcorn Central (MS)

16 - Prosper Obidiebube (2018)

Aspire Academy (KY) vs. West Oaks (FL)

Assists

14 - Tyler Harris (2015)

Cordova (TN) vs. Callaway (MS)

11 - Tyrese Elliott (2019)

Sparkman (AL) vs Yazoo County (MS)

10 - Caleb Fields (2018)

Aspire Academy (KY) vs. West Oaks (FL)

10 - Jordan Rawls (2018)

Hamilton Heights (TN) vs. Wesley Christian (KY)

10 - Jalen Brown (2019)

Wooddale (TN) vs Callaway (MS)

9 - Malik Newman (2014)

Callaway (MS) vs. Madison Prep (LA)

9 - Rocquis Coleman (2014)

Shannon (MS) vs. Marshall Academy (MS)

9 - Aaron Augustin (2015)

Miller Grove (GA) vs. Columbus (MS)

9 - Nickeil Alexander-Walker (2016)

Hamilton Heights (TN) vs. Hillcrest Prep (AZ)

9 - Tyresse Walker (2017)

Madison Prep (LA) vs Olive Branch (MS)

9 - Shemar Rathan-Mayes (2019)

Orangeville Prep (Canada) vs Hamilton Heights (TN)

8 - John Wiley Works (2013)

Alcorn Central (MS) vs. Nettleton (MS)

8 - Latavvis Golden (2014)

Middleton (TN) vs. Alcorn Central (MS)

8 - Shai Alexander (2015)

Hamilton Heights (TN) vs. Southwest Christian (AR)

8 - Dewayne Cox (2016)

Ripley (MS) vs. Biggersville (MS)

8 - Blake Williams (2016)

Cordova (TN) vs. Jemison (AL)

8 - Rodriquez Reaves (2016)

Ashland (MS) vs. Okolona (MS)

8 - Keonte Trotter (2017)

Forest Hill (MS) vs Cordova (TN)

8 - Kira Lewis (2017)

Hazel Green (AL) vs Columbus (MS)

8 -Brooks Brand (2019)

Biggersville (MS) vs McNairy Central (TN)

8 -Jeremy Whitfield (2019)

LeFlore (AL) vs North Panola (MS)

8 -Keon Johnson (2019)

The Webb School (TN) vs. Holly Springs (MS)

Steals

8 - Dewayne Cox (2016)

Ripley (MS) vs. Biggersville (MS)

7 - Rocquis Coleman (2014)

Shannon (MS) vs. Marshall Academy (MS)

7 - Nickeil Alexander-Walker (2016)

Hamilton Heights (TN) vs. Hillcrest Prep (AZ)

7 - Axavius Stricklen (2016)

Corinth (MS) vs. Velma Jackson (MS)

6 - Jaylen Fisher (2014)

Bolton (TN) vs. Corinth (MS)

6 - Carlos Marshall (2016)

Southwind (TN) vs. Columbus (MS)

6 - DeAnthony Tipler (2017)

(Ashland (MS) vs Biggersville (MS)

Blocks

11 - Robert Woodard II (2016)

Columbus (MS) vs. Spain Park (AL)

8 - Johnny Crnogorac (2013)

Marshall Academy (TN) vs. Middleton (TN)

7 - Ladarius Marshall (2016)

Forest Hill (MS) vs. Corinth (MS)

6 - Jordan Varnado (2014)

Haywood Co. (TN) vs. Velma Jackson (MS)

5 - Moses Greenwood (2014)

Velma Jackson (MS) vs. Haywood Co. (TN)

5 - Raylon Richardson (2015)

Miller Grove (GA) vs. Columbus (MS)

5 - Jalen Dupree (2015)

Cordova (TN) vs. Callaway (MS)

5 - Ralph Barnett (2017)

Central (AL) vs Kossuth (MS)